Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Różnice między Digitizerem do iPada 8 a iPadem 9: Co się zmieniło?

2023-12-22
Różnice między Digitizerem do iPada 8 a iPadem 9: Co się zmieniło?

Zmiany w technologii często są subtelne, ale zasadnicze. W przypadku iPada 8 i 9 generacji, różnice między ich digitizerami są bardziej zauważalne, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Otwór na kamerę przednią to jedna z kluczowych różnic.

Porównując digitizery, można dostrzec, że otwór na kamerę w iPadzie 9 generacji z 2021 roku jest znacznie większy, aż o 50% w porównaniu z modelem 7. i 8. generacji. Ta zmiana może wpływać na umiejscowienie i działanie kamery przedniej, co jest ważne z perspektywy użytkownika, zapewniając lepszą jakość obrazu podczas rozmów wideo czy robienia selfie.

Wycięcia na czujniki

Interesująca jest również obecność ledwo widocznego okrągłego otworu na górze po obu stronach, około 1 cala na lewo od wyłącznika zasilania i prawego portu audio w digitizerze iPada 9. generacji. Ten niewielki, aczkolwiek istotny detal, jest związany z dwoma białymi czujnikami umieszczonymi wewnątrz obudowy. To miejsce jest zresztą dokładnie zsynchronizowane z umiejscowieniem owych czujników.

Warto zauważyć, że modele 7. i 8. generacji nie posiadają tych czujników ani dodatkowych otworów w digitizerze, co sugeruje, że iPad 9 generacji może korzystać z dodatkowych funkcji związanych z tymi czujnikami. 

Te zmiany w digitizerze pomiędzy iPadem 8, a iPadem 9 pokazują, jak subtelne detale mogą mieć znaczący wpływ na funkcjonalność i możliwości danego urządzenia. Dla osób zajmujących się naprawami elektroniki, ta różnica w digitizerze wymaga szczególnej uwagi i precyzji przy dokonywaniu wymiany tego elementu w urządzeniach.

Warto zawsze pamiętać, że jeśli planujesz dokonać wymiany części w urządzeniu, szczególnie wrażliwych na takie zmiany jak digitizer, warto skonsultować się z profesjonalistą lub korzystać z oficjalnych instrukcji naprawy, aby uniknąć ewentualnych problemów z kompatybilnością lub uszkodzeniem urządzenia.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2023

Polecane

pixel